flag-sk flag-en

Pripravované predaje


spissky-v2

capek

podhajska

tatry-v3

syslovisko

bojna

chudik

vyrocie

lovecard

Zobraziť viac...

Nové vydania


demanova

spissky-v2

kolarovo

capek

tatry-v3

podhajska

syslovisko

bojna

eu-20

sabinov

chudik

Zobraziť viac...

MATEJ BEL UNIVERSITY

Euro Souvenir MATEJ BEL UNIVERSITY
Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici vydaním zberateľskej eurobankovky s nominálnou hodnotou nula eur sa pridáva k úspešnému európskemu projektu, ktorý je primárne zameraný na podporu cestovného ruchu tým, že prezentuje zaujímavé a atraktívne lokality krajiny.

Univerzita Mateja Bela ako jedna z prvých inštitúcii na Slovensku vydaním tejto eurobankovky rozbieha prezentáciu výnimočných osobností našej i európskej histórie a všetkým záujemcom približuje osobnosť Mateja Bela, Veľkú ozdobu Uhorska, polyhistora a učenca, ktorého názov nesie práve naša univerzita.

Na bankovke je zobrazená socha Mateja Bela, slávnostne odhalená pri príležitosti 25. výročia úspešného pôsobenia Univerzity Mateja Bela, tiež ukážka jeho najvýznamnejšieho diela na pozadí s budovou, v ktorej sídlila prvá fakulta v našom meste – Pedagogická fakulta. V súčasnosti v týchto priestoroch pôsobí Ekonomická fakulta UMB a budova je od apríla 2018 národnou kultúrnou pamiatkou.

Predaj dňa 25. 9. 2018
Čas predaja: od 12.00 do 16.00 hod.
Miesto: nová budova Ekonomickej fakulty UMB, Cesta na amfiteáter 1, Banská Bystrica
Cena: 3 €/ks
Počet kusov na osobu nie je limitovaný (Nevzťahuje sa na sériové čísla 0001 – 1000, pri ktorých je predaj limitovaný na maximálne 5 ks) Predaj prostredníctvom e-shopu v termíne od 26. 9. 2018.

Od stredy 26.9.2018 pokračuje osobný predaj Euro Souvenir MATEJ BEL UNIVERSITY na novom mieste:
Vydavateľstvo Belianum
Tajovského 51,
974 00 Banská Bystrica
www.umb.sk