flag-sk flag-en

Pripravované predaje


tatry-v3

syslovisko

bojna

chudik

vyrocie

lovecard

zilina-v5

strecno-v3

sokol

Zobraziť viac...

Nové vydania


podhajska

syslovisko

bojna

eu-20

sabinov

chudik

kostol

nosic

prilba

sokol

ksk

Zobraziť viac...

0 Euro Souvenir
LADISLAV CHUDÍK

chudik

V roku 2024 sme si vydaním 0 eurovky pripomenuli 100 rokov od narodenia Jozefa Krónera. V roku 1924 sa však narodil aj ďalší významný herec a divadelný pedagóg- Ladislav Chudík.
Jeho životná púť započala 27. mája v obci Hronec na Horehroní, dožil sa úctyhodných 91 rokov. Jeho výnimočný talent spojený s divadlom začal v roku 1944, pôsobením v SND. Pre celé Československo sa stal legendou účinkovaním vo viacerých filmoch a seriáloch. Je pozoruhodné, že v televíznom vysielaní pôsobil už od začiatku samotného vysielania na Slovensku. Z výnimočných postáv, ktoré stvárnil, možno spomenúť Primára Sovu v seriáli Nemocnica na okraji mesta, kapitána Dabača z rovnomenného filmu prípadne postavu kráľa v rozprávke Soľ nad Zlato, no bolo ich samozrejme omnoho viac. Pán Chudík pôsobil v divadle a filme až do svojej deväťdesiatky. Krátko na to bohužiaľ ochorel a navždy nás opustil 29. júna 2015.
Autorom motívu 0 Euro Souveniru LADISLAV CHUDÍK je Adrian Ferda.
Autor stvárnil Ladislava Chudíka na vrchole slávy, v období keď ho už všetci poznali z filmového plátna. V ľavej časti sa nachádza historická budova Slovenského národného divadla, v ktorej Ladislav Chudík začínal pôsobiť. Na strane pravej je znázornený portrét Ladislava Chudíka zo začiatkov svojej hereckej kariéry. Cez celé pole 0€ suveníru prechádza filmový pás, ako symbol jeho televíznej a filmovej kariéry.

0 Euro Souvenir LADISLAV CHUDÍK
Náklad: 3000 ks (z toho 100 kusov so zlatou prítlačou)
Cena: 3,- €

chudik-razba