flag-sk flag-en

Pripravované predaje


spissky-v2

capek

podhajska

tatry-v3

syslovisko

bojna

chudik

vyrocie

lovecard

Zobraziť viac...

Nové vydania


demanova

spissky-v2

kolarovo

capek

tatry-v3

podhajska

syslovisko

bojna

eu-20

sabinov

chudik

Zobraziť viac...

0 Euro Souvenir
DUDINCE

dudince

Medzi kúpeľnými destináciami Slovenska patrí kúpeľnému mestečku Dudince hneď viacero prvenstiev. Sú najjužnejšie situované, čomu vďačia za najvyšší počet slnečných dní v roku. Ekologicky čisté a tiché prostredie Dudiniec je tým najlepším miestom na rýchle načerpanie energie. A vedeli ste, že v Dudinciach je až 257 dní v roku zaliatych slnkom?
Najväčším pokladom a magnetom pre všetkých, ktorí potrebujú liečbu alebo si chcú len oddýchnuť a načerpať nové sily, je dudinská minerálna liečivá voda. Známa miestna legenda pripisuje jej blahodarné účinky magickej sile víly Dudinky, rozprávkovej bytosti, ktorá touto vodou vrátila život synovi rímskeho vojvodcu a ponechala jej liečivú moc aj pre nasledujúce generácie.
V súčasnosti sú Dudince najmenším mestom na Slovensku. Zároveň sa pýšia dvojitým superlatívom, aký sa len tak ľahko nevidí – sú medzi najmladšími, a zároveň najstaršími kúpeľmi na Slovensku. Ako je to možné? Jednými z najmladších sú z pohľadu začatia budovania kúpeľných hotelov až v novodobej povojnovej histórii, a najstaršími preto, lebo miestny minerálny prameň pomáhal ľuďom už pred dvomi tisícročiami. A práve ten je prostredníctvom „Rastúcej hory“, ktorá už desiatky rokov vyviera pri obľúbenom letnom kúpalisku Dudinka, motívom 0 Euro Souveníru, ktorý si môžete ako výnimočnú pamiatku kúpiť v miestnom turisticko-informačnom centre alebo na recepciách liečebných domov Rubín, Smaragd a Minerál alebo v kúpeľnej liečebni Diamant.