flag-sk flag-en

Pripravované predaje


bystrianska

mmm

ralf

sberatel

bojnice-v4

love-card-snp

bb-v3

Zobraziť viac...

Nové vydania


bystrianska

ralf

dudince

lehota

bystrica-v3

bojnice-v4

tatralandia

mmm

dukla

besenova

kostka

Zobraziť viac...

0 Euro Souvenir
DUDINCE

dudince

Medzi kúpeľnými destináciami Slovenska patrí kúpeľnému mestečku Dudince hneď viacero prvenstiev. Sú najjužnejšie situované, čomu vďačia za najvyšší počet slnečných dní v roku. Ekologicky čisté a tiché prostredie Dudiniec je tým najlepším miestom na rýchle načerpanie energie. A vedeli ste, že v Dudinciach je až 257 dní v roku zaliatych slnkom?
Najväčším pokladom a magnetom pre všetkých, ktorí potrebujú liečbu alebo si chcú len oddýchnuť a načerpať nové sily, je dudinská minerálna liečivá voda. Známa miestna legenda pripisuje jej blahodarné účinky magickej sile víly Dudinky, rozprávkovej bytosti, ktorá touto vodou vrátila život synovi rímskeho vojvodcu a ponechala jej liečivú moc aj pre nasledujúce generácie.
V súčasnosti sú Dudince najmenším mestom na Slovensku. Zároveň sa pýšia dvojitým superlatívom, aký sa len tak ľahko nevidí – sú medzi najmladšími, a zároveň najstaršími kúpeľmi na Slovensku. Ako je to možné? Jednými z najmladších sú z pohľadu začatia budovania kúpeľných hotelov až v novodobej povojnovej histórii, a najstaršími preto, lebo miestny minerálny prameň pomáhal ľuďom už pred dvomi tisícročiami. A práve ten je prostredníctvom „Rastúcej hory“, ktorá už desiatky rokov vyviera pri obľúbenom letnom kúpalisku Dudinka, motívom 0 Euro Souveníru, ktorý si môžete ako výnimočnú pamiatku kúpiť v miestnom turisticko-informačnom centre alebo na recepciách liečebných domov Rubín, Smaragd a Minerál alebo v kúpeľnej liečebni Diamant.