flag-sk flag-en

Pripravované predaje


tatry-v3

syslovisko

bojna

chudik

vyrocie

lovecard

zilina-v5

strecno-v3

sokol

Zobraziť viac...

Nové vydania


podhajska

syslovisko

bojna

eu-20

sabinov

chudik

kostol

nosic

prilba

sokol

ksk

Zobraziť viac...

0 Euro Souvenir
JÁN PISANČIN LEGENDA SLOVENSKÉHO HUMORU

ander

Ján Pisančin, známy hlavne ako Ander z Košíc, je populárny slovenský komik a ľudový rozprávač na Slovensku.

Ján Pisančin sa narodil v roku 1941 v Michalovciach. Býval pri Laborci .Vo svojom rodisku navštevoval aj základnú školu a neskôr aj maturoval na jedenásťročnej škole, teraz Gymnázium Pavla Horova. Humor ho bavil od detstva. Hrával ochotnícke divadlo, ako chlapec recitoval a stále bol pritom aj humor. Jeho cieľom bolo stať sa humoristom a baviť ľudí, čo sa mu aj darí. Jeho otec bol pekár, ľudový človek. Zdedil po ňom tento kumšt, jeho šarm a talent, aj keď nikdy nevystupoval verejne. Raz mu povedal jednu nádhernú vetu - ty skončíš ako komediant. A mal pravdu. Do svojich devätnástich rokov býval v Michalovciach. Potom išiel na vojnu a už sa do Michaloviec nevrátil. Michalovce reprezentoval aj ako športovec vo futbale, hádzanej a hokeji, kde bol aj zakladajúci člen spolu s p.Butkovským a Bubenkom, bol vždy len brankár.

Postava Andera vznikla v dedinke Rákoš pri Revúcej. V roku 1961 sa oženil a odvtedy žije a pôsobí v Košiciach. Pracoval v rôznych funkciách v štátnom podniku Slovenské magnetizové závody Košiciach. Od roku 1992 je slobodným umelcom. Najčastejšie vystupuje na javisku, prípadne vydáva svoje monológy na kazetách, CD, narozprávaných v podobe zemplínskeho nárečia. Na javisku máva sivý, ošúchaný a pokrčený oblek a klobúk . Poznajú ho na Slovensku a v Česku.

Ján Pisančin alias Ander z Košíc je na scéne už 60 rokov a stále je úspešný a žiadaný. Jeho humor je príjemný, láskavý a ľuďmi milovaný. A taký je aj samotný Ander.

Ľudia ho majú stále radi. V jeho vystúpeniach sa spomína Erža, jeho žena a kamarát Piťo. Splnilo sa mu všetko, nachodil sa po svete, bol na všetkých svetadieloch. Všade sú Slováci, Česi či Poliaci. Anderovi dala príroda do kolísky jazyk aby bavil ľudí. Ander hovorí, že každý by mal robiť to čo vie.

Ján Pisančin alias Ander z Košíc vďaka svojim vlastnostiam dostal čestné občianstvo mesta Michalovce.

Prajeme humoristovi veľa dobrých vtipov, vystúpení a ešte viac zdravia.

JÁN PISANČIN - ANDER Z KOŠÍC
Náklad: 5000 ks
Cena: 3,- €
Termín a miesto predaja: v príprave