flag-sk flag-en

Pripravované predaje


spissky-v2

capek

podhajska

tatry-v3

syslovisko

bojna

chudik

vyrocie

lovecard

Zobraziť viac...

Nové vydania


demanova

spissky-v2

kolarovo

capek

tatry-v3

podhajska

syslovisko

bojna

eu-20

sabinov

chudik

Zobraziť viac...

0 Euro Souvenir
VYSOKÉ TATRY

vysoke-tatry

Vysoké Tatry, často nazývané aj ako najmenšie veľhory sveta, sú dôležitým centrom cestovného ruchu Slovenska. Ich štíty (z ktorých najvyšší je Gerlachovský štít s výškou 2 655 m), lokality a aj samotné tatranské obce sa stali všadeprítomnými symbolmi. Tvoria súčasť log, básní, vyobrazené sú na minciach a spomína ich aj štátna hymna. Neexistuje miesto, ktoré by priťahovalo viac turistov na Slovensku, ako práve región Vysokých Tatier. Ten neoplýva len prírodnými krásami, ale jeho súčasťou sú aj krásy historické, kultúrne aj oveľa modernejšie. Tatry lákajú široké spektrum návštevníkov aj zo zahraničia. Nenáročné miesta celoročného turistického záujmu postupne striedajú ciele horskej turistiky, vyznávačov zimných športov, až najnáročnejšie trasy pre skúsených lezcov a horolezcov.
Starý Smokovec je možné považovať za dôležité centrum turizmu, ktoré sa aj dnes výrazne rozrastá. Tatranská Lomnica výhľadom a lanovkou na Lomnický štít (2634 m n. m) je vyhľadávaným lyžiarskym strediskom. Samotný Lomnický štít je jeden z najpopulárnejších tatranských cieľov na sociálnych sieťach. Štrbské pleso je jedno z najikonickejších miest Tatier. Pre svoju prírodu, vodnú plochu, aj zjazdovky. Populárny je Hrebienok (1 285 m). Sprístupnený pozemnou lanovkou a zjazdný na kolobežkách a v zime na sánkach. V posledných rokoch spájaný napríklad so zimnou výstavou ľadového umenia. Práve z neho vedú známe trasy k Rainerovej, Zbojníckej, alebo Téryho chate. Nemenej sú zaujímavé jednotlivé doliny, turistické trasy, ale aj množstvo okolitých dediniek, ktorých prítomnosť hôr ovplyvňovala v kultúre aj spôsobe života.
Autorom motívu je Adrian Ferda.
Na kresbe je západ slnka vo Vysokých Tatrách zo severného pohľadu na Rysy, ktoré sú najobľúbenejším a najnavštevovanejším vrcholom Tatier, čo znázorňuje aj sediaci turista v popredí. Hneď vedľa sa nachádza Horec, ktorý zastupuje jeden z rastlinných symbolov Tatier.

Euro Souvenir VYSOKÉ TATRY
Náklad: 5000 ks
Cena: 3,- €