flag-sk flag-en

Pripravované predaje


ander

levoca

objavujte

rio

zsr

kostka

bystrianska

Zobraziť viac...

Nové vydania


separ

ochtinska

demanovska

pisancin

levoca

objavujte

rio

dukla

besenova

zsr

bystrianska

Zobraziť viac...

0 Euro Souvenir
DEŇ EURÓPY, 9. MÁJ 2022

den-europy

Letecké exhibície v noci sprevádzané pyrotechnickou a laserovou šou

Kým pred niekoľkými rokmi to bola len vízia, nad ktorou viacerí len zalamovali rukami, pre Slovenskú leteckú agentúru, s. r. o. to bola výzva. Výzva zorganizovať leteckú šou, pri ktorej sa viacerým rozprúdi krv v žilách, zľahka zvýši tep a pootvoria ústa od úžasu. A dnes je tu. Nočná letecká šou. A nie hocijaká. Vzdušné akrobacie predvedú tí najlepší z najlepších a vďaka moderným technológiám bude piešťanské nebo rozžiarené ako ešte nikdy.

Festival letectva, Piešťany 2022 však od piatku do nedele (6. – 8.mája 2022), ponúka oveľa viac. Pestrý program je naplánovaný na deň aj noc (okrem nočných letov v nedeľu). Fanúšikovia lietadiel si prídu na svoje nielen pri dynamických ukážkach. Európska výstava letectva – Aeroexpo dá možnosť obdivovať lietadlá z celého sveta. Návštevníci si ich budú môcť v pokoji pozrieť zo všetkých uhlov a nahliadnuť aj do ich kokpitu. Ak by chcel niekto vymeniť pokojný výstavný režim za viac vzruchu a adrenalínu, rolujúce lietadlá na dráhe, ktoré budú vzlietať do výšin kvôli ohromujúcim akrobaciám, im to rozhodne doprajú. A práve tie je možné očakávať napríklad aj od švédskej letovej skupiny (Scandinavian Airshow), ktorej šarmantné akrobatky ponúknu vo vzduchu predstavenie, pri ktorom bude možno aj tuhnúť krv v žilách. Ďalší excelentní piloti predvedú svoje zručnosti z Litvy, Česka, Slovenska, Spojeného kráľovstva, Maďarska a Poľska.

Absolútnou novinkou na Slovensku bude nočná letecká šou, pri ktorej budú mať lietadlá na krídlach upevnenú pyrotechniku, vďaka ktorej vytvoria pri akrobaciách unikátne predstavenie. Celé to bude ešte vyšperkované laserovou šou. Ak by ani toto nestačilo, šou so 100 dronmi a balónová šou ulahodí aj náročnému divákovi.
Organizátori si dali záležať, a popri nadupanom leteckom programe paralelne pracovali aj na pestrom programe pre rodiny s deťmi. Na ploche až 8000m2 bude pre deti všetkých vekových kategórií k dispozícii zdarma rodinná a detská zóna. V nej bude vďaka partnerom tohto podujatia možnosť deti zabaviť, ale aj poučiť. Samozrejme, všetko hravou formou, aby mal Festival letectva punc oddychu a sľúbenej zábavy.
Na žiadnej dobrej akcii nesmie chýba chutné jedlo. A toto podujatie nebude výnimkou. Pestrý streed food bude jeho súčasťou.
Zárukou skvelej šou by mohol byť pre návštevníkov samotný hlavný organizátor (Slovenská letecká agentúra, s. r. o.), ktorý už roky prináša verejnosti dobre známy SIAF.
Od prvého dňa Festivalu letectva, Piešťany 2022 (6. – 8. máj 2022) bude možné si zakúpiť aj Euro Souvenír s motívom Festivalu. Ústredným vyobrazením je logo európskej výstavy letectva – Aeroexpo, samotné logo festivalu a v ľavom hornom rohu pripomenutie si 9. mája ako Dňa Európy. Cena, za ktorú sa bude Euro Souvenir predávať je 3 eurá a do predaja pôjdu v limitovanom počte 4000 kusov.

Euro Souvenir DEŇ EURÓPY, 9. MÁJ 2022
Náklad: 5000 ks
Cena: 3,- €
Začiatok predaja: 6.5.2022
Miesto predaja: Piešťany, Festival letectva