flag-sk flag-en

Pripravované predaje


sokol

sabinov

kostol

nosic

gbely

vlkolinec-razba

demanovska

dubnica

Zobraziť viac...

Nové vydania


eu-20

sabinov

chudik

kostol

nosic

prilba

sokol

ksk

chemosvit

dubnica

gbely

Zobraziť viac...

0 Euro Souvenir
Gemersko-malohontské múzeum

gemerske-muzeum

Gemersko-malohontské múzeum si v roku 2022 pripomína 140. výročie svojho založenia (založené bolo v roku 1882). Pri tejto príležitosti pripravilo pre návštevníkov výstavu s názvom Najnovšie a zreštaurované zbierkové predmety Gemersko-malohontského múzea, na ktorej sú návštevníckej verejnosti predstavené zbierkové predmety nadobudnuté do zbierkového fondu v poslednom období. Na výstave sú mnohé zbierkové predmety vystavené po prvý krát.
Pri príležitosti 140. výročia svojho založenia Gemersko-malohontské múzeum vydáva 0 Euro Souvenir s vlastným motívom , na ktorom je vyobrazená historická budova Gemersko–malohontského múzea a typický hrniec gemerskej hrnčiny.
Euro Souvenir Gemersko-malohontského múzea je prvým vydaním prezentujúcim Národnú kultúrnu pamiatku v okrese Rimavská Sobota.
Euro Souvenir bude v predaji od 14. septembra 2022 od 9:00 v pokladni Gemersko-malohontského múzea.
Po zakúpení Euro Souveniru v sume 3,- Eur ste srdečne pozvaní na prehliadku 140. ročného múzea, v ktorom si môžete prehliadnuť stálu vlastivednú expozíciu zloženú z častí prírodné vedy-archeológia-história-etnológia-história umenia, ako aj aktuálne výstavy: Najnovšie a zreštaurované zbierkové predmety Gemersko-malohontského múzea a 70. výročie Prírodnej rezervácie Kurinecká dubina.
Vstupného do múzea: 4,- Eur dospelí, 2,- Eur deti a dôchodcovia.

GEMERSKO-MALOHONTSKÉ MÚZEUM
Náklad: 5 000 ks
Cena: 3,- €
Termín predaja: 14.9.2022
Miesto predaja: Gemersko-malohontské múzeum, Rimavská Sobota