flag-sk flag-en

Pripravované predaje


BA-dotlac

ochtinska

separ

kroner

ander

levoca

objavujte

Zobraziť viac...

Nové vydania


nbs

strecno

betliar

cachtice-v3

zilina-v5

kroner

separ

ochtinska

demanovska

pisancin

levoca

Zobraziť viac...

0 Euro Souvenir
JOZEF KRONER

kroner

Jozef Kroner, významný slovenský herec, režisér a divadelný pedagóg sa narodil 20. marca 1924, dožil sa 74 rokov. Jeho výnimočný talent a umelecký prínos ho urobili jednou z najikonickejších postáv slovenskej kultúry 20. storočia. Kroner sa preslávil svojimi nezabudnuteľnými hereckými výkonmi v divadle, televízii a filme, kde exceloval svojou prirodzenou charizmou a schopnosťou osloviť diváka každou postavou, ktorú stvárnil. Diváci si ho určite pamätajú z filmov ako Sváko ragan, Pacho, hybský zbojník alebo z oscarového filmu Obchod na korze.

Autorom motívu 0 Euro Souveniru JOZEF KRONER je Adrian Ferda.

Autor stvárnil Jozefa Kronera z jeho vrcholného obdobia, keď ho už poznali z divadla aj televíznych obrazoviek v podstate všetky generácie Slovákov . Ústredný portrét je vsadený do panorámy slovenskej prírody s horizontom Vysokých Tatier.
V ľavej časti sa nachádza jeho rodný dom v Staškove, ktorý je v súčasnosti zrekonštruovaný a využívaný ako múzeum, resp. pamätná izba. V pravej časti sa nachádza druhý umelcov portrét zo známeho nezabudnuteľného televízneho filmu Kubo (1965), v ktorom Kroner ukázal svoje herecké kvality.

Euro Souvenir JOZEF KRONER
Náklad: 5000 ks