flag-sk flag-en

Pripravované predaje


spissky-v2

capek

podhajska

tatry-v3

syslovisko

bojna

chudik

vyrocie

lovecard

Zobraziť viac...

Nové vydania


demanova

spissky-v2

kolarovo

capek

tatry-v3

podhajska

syslovisko

bojna

eu-20

sabinov

chudik

Zobraziť viac...

0 Euro Souvenir
MICHAL MARTIKÁN

martikan

V sobotu, dňa 6.11.2021 začne predaj Euro Souveníru s motívom MICHAL MARTIKÁN, ktorý je vydaný k 25. výročiu získania prvej zlatej olympijskej medaily na LOH Atlanta 1996 pre samostatné Slovensko.
Michal Martikán je prvý olympijský víťaz v novodobej histórii Slovenska a zároveň ako najmladší získal historicky prvú zlatú olympijskú medailu. Ako jediný vodný slalomár vo svete vybojoval medaily na piatich olympijských hrách. Je dvojnásobným olympijským víťazom vo vodnom slalome z LOH Atlanta 1996 a Peking 2008, a držiteľom dvoch strieborných medailí z LOH Sydney 2000, Atény 2004, a jednej bronzovej medaily z LOH Londýn 2012. Je 15-násobným majstrom sveta, z toho jedenásťkrát v kategórii hliadok, a 15-násobným majstrom Európy, 11-krát v kategórii hliadok. Prvú, bronzovú medailu z majstrovstiev sveta získal vo veku 16 rokov, čím sa stal historicky najmladším medailistom svetového šampionátu. Je tiež 5-násobným celkovým víťazom Svetového pohára vo vodnom slalome s 20-timi titulmi víťaza Svetového pohára. Celkovo 43 medailí z pretekov Svetového pohára. Spolu zatiaľ 51 medailí z vrcholných podujatí, olympijských hier, majstrovstiev sveta a Európy. Je 4- násobným držiteľom ocenení novinárskej ankety Športovec roka. Na vydaní Euro Souveníru je Michal zobrazený v plnom nasadení, na divokej vode, pri činnosti, ktorú má doteraz najradšej. Pri sledovaní jeho športových výkonov celé Slovensko prežívalo silné emócie a pocity hrdosti aj obdivu. Veríme, že vydanie tohto Euro Souveníru prinesie radosť mnohým z Vás.

MICHAL MARTIKÁN
Náklad: 5 000 ks (4 000 ks nový dizajn, 1 000 ks nový dizajn s prítlačou Anniversary)
Miesta predaja: Banská Bystrica, Liptovský Mikuláš
Cena: 3,- €

Predaj sa uskutoční v Informačnom centre v radnici na námestí SNP v Banskej Bystrici a v Liptovskom Mikuláši a bude sa predávať v hodnote 3,- Eur/ks. K dispozícií bude vydanie s novým dizajnom i s prítlačou Anniversary.