flag-sk flag-en

Pripravované predaje


tatry-v3

syslovisko

bojna

chudik

vyrocie

lovecard

zilina-v5

strecno-v3

sokol

Zobraziť viac...

Nové vydania


podhajska

syslovisko

bojna

eu-20

sabinov

chudik

kostol

nosic

prilba

sokol

ksk

Zobraziť viac...

0 Euro Souvenir
NOVÁ DUBNICA

dubnica

Pri príležitosti 65. výročia založenia mesta vydáva v tomto roku mesto Nová Dubnica v limitovanom náklade svoj prvý Euro Souvenír.
Autorom vizualizácie motívu je akademický maliar Stanislav Lajda. Na motíve je portrét hlavného architekta konceptu výstavby mesta Nová Dubnica Jiřího Krohu, znak mesta, pohľad na prvú postavenú budovu Slobodárne v štýle Sorela a detaily ozdobných prvkov na jednotlivých budovách.
Výstavba mesta Nová Dubnica začala v roku 1951 podľa projekčného návrhu vypracovaného umeleckým ateliérom architekta Jiřího Krohu. Vznikla jedinečná architektúra, ktorá dodnes vytvára originálny imidž Novej Dubnice. Centrum tvorí námestie s obytnými domami a podlubiami, pod ktorými sa sústreďujú obchody. Zvyšok mesta ateliér navrhol ako výstavbu obytných domov vo forme menších námestí a sadov. V roku 1953 sa sem nasťahovali prví obyvatelia. 1. júna 1957 sa sídlisko, dovtedy súčasť Dubnice nad Váhom, stalo samostatnou obcou s názvom Nová Dubnica. 1. júla 1960 jej bol udelený štatút mesta. V roku 1970 sa mesto postupne rozrástlo o štvrť Miklovky, kde je dnes postavených viac ako 700 rodinných domov. O rok neskôr bola k Novej Dubnici pripojená mestská časť Kolačín. Najsilnejšie zastúpenými priemyselnými odvetviami sú dnes elektrotechnika a strojárstvo.
Záujemcovia si budú môcť Euro Souvenir zakúpiť v pokladni kultúrneho centra Panorex v Novej Dubnici. V Novej Dubnici veria, že toto vydanie poteší nielen občanov mesta ale aj zberateľov a nadšencov z oblasti numizmatiky, turistov a návštevníkov mesta Nová Dubnica .

Euro Souvenir NOVÁ DUBNICA
Náklad: 5000 ks
Cena: 3,- €
Termín predaja: v príprave
Miesto predaja: kultúrne centrum Panorex